wtorek, 8 kwietnia 2014

Prosta instalacja w rowerze elektrycznym

Pytanie:

Krótki szybki schemat instalacji według mnie jeśli coś nie tak proszę mnie poprawić a więc dwa aku łączymy ze sobą kabelkami + do +,, - do- dalej łączymy z silnik kablami na jakimś szybkozzłączu z połączonymi aku znów |++ i -- a na + robimy włacz\wyłącz. Dobrze myślę???

Jak aku są podłączone jak piszę wyżej to jak je ładujemy??Ładowarkę podłączamy bezpośrednio pod te szybkozłącze( bo przerobiliśmy końcówkę z ładowarki i mamy taką samą jak połączone aku i reszta instalacji) i ładujemy dwa na raz? czy każdy osobno?

Czy 2aku można zastąpić jednym? jak tak to jakie parametry musi mieć? ten by się nadał: http://allegro.pl/akumulator-zelowy-18ah-12v-18-ah-gwarancja-2-lata-i4102894878.html ?

Czy aku muszą być w jakiejś specjalnej torbie termicznej? Czy mogą być np. w skórzanej aktówce (tak myślę wyłożonej np. mylarem lub kocem ratunkowym, w celu zmniejszenia utraty ciepła)?? bo buduję rower od podstaw w stylu motocykli wyścigowych z lat 20 ubiegłego wieku i akurat stylistycznie , by mi to tam jakoś pasowało

1.       Akumulatory łączymy szeregowo jak na schemacie.
2.       Ładujemy razem, najlepiej używać gniazd i wtyczek komputerowych i nie przerabiać ładowarki, ale trzeba sprawdzić bieguny na wtyczce ładowarki i pod to zbudować instalację.
3.       Nie ma możliwości zasilania jednym akumulatorem, potrzebne jest 24V czyli 2x12V szeregowo.
4.     Torba nie ma w zasadzie znaczenia czym jest wyłożona. Nie musi być ocieplona wręcz lepiej jak akumulatory oddają ciepło.

4 komentarze:

Oświetlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe Retoo lampa LED + USB 1800 lm USB WODOODPORNA LAMPKA ROWEROWA LED USB PRZÓD TYL Wysokiej jakości lampa rowerowa ładowan...