wtorek, 5 listopada 2013

Najszybsze rowery elektryczne

Wbrew powszechnej opinii, najszybsze rowery elektryczne na świecie zostały zbudowane w garażach, a nie w warsztatach fabrycznych. Powodem są limity…
Firmy produkujące rowery elektryczne nie są zainteresowane tworzeniem nielegalnych, szybkich rowerów elektrycznych z powodu odpowiedzialności europejskich limitów.
Dziś prezentujemy 5 najszybszych rowerów elektrycznych, zbudowanych w garażach fascynatów. Choć oficjalnie napędy rowerów elektrycznych mogą mieć moc maksymalnie 250W, niektóre rowery na tej liście są wyposażone w napędy o mocy… 100.000 watów! Każdy z tych rowerów mógłby konkurować z samochodami.
Nr 5 – Zombiess Hubzilla 94km/hZombiess jest producentem, który wprowadził na rynek ponadgabarytowe piasty silnika, zaprojektowane dla dużych chińskich skuterów elektrycznych. Jak widać, budowniczy potrafił dostować je do swojego roweru i jest dumnym posiadaczem roweru elektrycznego. Silniki Hubzilla są bardzo szerokie i potrzebują specjalnie wbudowanych, bardzo szerokich klatek. Zombiess udało się uzyskać 94 km/h. W filmiku na youtube możemy oglądać jego wyczyny.

Nr 4 – Motomoto Santa Cruz 106km/h
Zbudowany w domowym garażu Motomoto Santa Cruz jest to rower elektryczny typu downhill. Cały rower wraz z systemem zasilania waży tylko 27kg. Posiada silnik Astro, który ma moc 8000 watów. Dziesięć koni mechanicznych na lekkim rowerze jest to strasznie dużo, co widać gdy ten rower elektryczny zjeżdża w dół wzgórza z prędkością 106km/h.

Nr 3 – Dr Bass Giant 106km/h
Kanadyjska firma „Dr Bass” jest uważana za jednego z pionierów w budowaniu napędów w piaście. Silnik w przedstawianym rowerze elektrycznym to Crystalyte 5304, ten sam, który stosuje się w bombowcach typu Stealth. Bateria roweru używa 100-V i daje oszałamiającą moc 15.000 watów (tyle co 20-konny pojazd). Dr Bass posiadał jedyny oficjalny rekord świata rowerów elektrycznych w prędkości: 93km/h. Do momenu, aż PG-Bikes zbudował rower, który ustanowił nowy rekord: 100km/h rowerem elektrycznym!. Jak widać na filmie, zbudowany przez fana rowerów elektrycznych Dr Bass świetnie daje sobie radę.

Nr 2 – Farfle 115km/h
Rower elektryczny Farfle posiada dwa silniki w piaście, co sprawiło, że model znalazł się na drugim miejscu w rankingu najszybszych rowerów elektrycznych na świecie. Rower może osiągać maksymalną prędkość 115km/h i jest używany w podmiejskich warunkach. Jego producent zapewnia, że będzie nadal badał, testował i weryfikował wytrzymałość jego dzieła. Na załączonym wideo widać, jak rower radzi sobie na co dzień.

Nr 1 – Liveforphysics „rower śmierci” 128km/h
Liveforphysics posiada magiczną kombinację masywnych, osiowych silników przeznaczonych do motocykli, elektronicznych regulatorów SEVCON i Nano-Tech – przypiętych na niestandardowo zbudowanej ramie bez zawieszenia. Ciężar roweru wynosi niecałe 46 kilogramów, a jego silnik ma moc 100.000 watów. Rower elektryczny Liveforphysics odniósł wiele zwycięstw w wyścigach. Jego posiadaczem jest jeden z najbardziej wpływowych ludzi w świecie rowerów elektrycznych. Jak sam mówi, jeździ swoją bestią po mieście przestrzegająć zasad kodeksu drogowego. Warto obejrzeć film z udziałem tego roweru, w którym prowadzący był blisko tragedii.


Za: http://www.roweryelektryczne.info/5-najszybszych-rowerw-elektrycznych.html

1 komentarz:

  1. Nie wiem czy takie samoróbki są w 100% bezpieczne. Ja zdecydowałem się kupić w profesjonalnym salonie mój rower miejski. Znalazłem na stronie https://www.bikesalon.pl/ bardzo bogatą ofertę rowerów elektrycznych i tam też zdecydowałem się zakup

    OdpowiedzUsuń

Oświetlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe Retoo lampa LED + USB 1800 lm USB WODOODPORNA LAMPKA ROWEROWA LED USB PRZÓD TYL Wysokiej jakości lampa rowerowa ładowan...